Elementz

Farmece, vrajitorii, fantome...totul e posibil pe coridoarele scolii Elementelor... DistRPGactie placuta!

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Ora micului dejum

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Kammerinne
Admin

Rang : NewBie
Elemente controlate : Apa si intuneric.
Reputatie : 2

MesajSubiect: Ora micului dejum   Sam Mar 27, 2010 11:54 am

Ca orice Mag flamand intr-o dimineata rece, am coborat din camera mea pana jos, la sala de mese. Masa antrenorilor era doar un paralelipiped dreptunghic de culoare maron-roscat care statea in mijlocu salii. Am privit imprejur, cum atat de matinalii magi care lucrau la bucatarie isi combinau taentele ca sa faca ceva constructiv...si pe deasupra gustos. M-am indreptat catre Ajutoarele care serveau mancarea, intre timp privind imprejur cum un Mag de Apa si un Mag de Foc fierbeau niste ceai, apoi dandu-i ibricul unui Mag de Aer din nord, cca sa aduca ceaiul la temperatura perfecta.
-Rimm, ca de obicei, te rog! i-am zambit eu uneia dintre fetele de la bucatarie, care mi-a intins o farfurie cu paine atunci scoasa din cuptor si un borcan cu gem de mure in care se afla o lingurita.
M-am uitat la portia mea ca si cum ceva ar fi lipsit.
-Ceaiul vine imediat, MyLady...
-Dezvata-te sa imi mai spui asa! am ras eu, in timp ce ma asezam la masa.
Era devreme, dar ma asteptam ca sala sa se aglomereze rapid. Ma uitam la celelalte scaune de la masa la care stateam, stiind ca aveau sa isi gaseasca si ele un Mag flamand pana la urma.
Iata ca ce ma gandeam eu era corect. Elevii incepeau sa intre.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://elementz.myfreeforum.ro
Cristina Gutierez

Rang : NewBie
Reputatie : 100

MesajSubiect: Re: Ora micului dejum   Joi Feb 09, 2012 10:23 pm

Intru in sala de mese si imi iau niste paine cu un borcan cu gem de capsune.Ma asez langa o fata care pare de treaba.Fiind noua pe aici nu cunosc pe nimeni.
-Buna eu sunt Cristina
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Ora micului dejum
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Elementz :: Coridoarele scolii de Magi :: Sala Mesei-
Mergi direct la: