Elementz

Farmece, vrajitorii, fantome...totul e posibil pe coridoarele scolii Elementelor... DistRPGactie placuta!

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

Die Zeite Lektion(Lectia 2-germ)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Kammerinne
Admin

Rang : NewBie
Elemente controlate : Apa si intuneric.
Reputatie : 2

MesajSubiect: Die Zeite Lektion(Lectia 2-germ)   Vin Apr 30, 2010 9:30 pm

Navi Imakateus. Am scris eu pe tabla alba, cu un marker rosu. Magul care a descoperit cele mai multe relevatii ale lumii noastre de azi, asa cum am zis si data trecuta, care a trait intre 949 si 1026. Ea:
-a descoperit Incantatemurile elementelor
-a adus Evinii cu care calatorim azi la statutul de creatura pasnica
-a aflat cele mai importante lucruri despre Elementaliile zoomorfe

Despre Navi se presupune ca ar fi murit in cadrul unei descoperiri stiintifice, incercand sa obtina informatii strict secrete si atat de importante pentru noi. Pana la urma a fost asasinata. Cu toate ca moartea ei a parut initial un nefericit accident, Navi fiind gasita zdrobita de stanci, La autopsia pe care cineva, al carui nume mi-e interzis sa il dau, a insistat sa o faca, s-au gasit leziuni cauzate de elementul Pamant(se pare ca ar fi fost strangulata cu tulpina unei Matadya Tohorus, un fel de trandafir alb catarator), dar si urma unei sabii care a despicat transversal a unsprezecea vertenra a coloanei ei vertebrale.
-Asasinul ala isi facea bine treaba...a glumit un elev din spate.
-Intr-adevar.... Ce ati zice ca la ora urmatoare( in 2 zile) sa facem o excursie la Muzeul de istorie Emmerald Time`s, ca sa vedeti si voi cam cu ce se descurca Navi atunci? Plus ca s-a gasit si sabia cu pricina, care are un metru 85. Indiferent daca da sau nu.... Aveti ca tema...sa enumerati 3 descoperiri ale lui Navi, fara cele de pe tabla.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://elementz.myfreeforum.ro
Sasha Bate

Elemente controlate : Intuneric si Timp
Reputatie : 101

MesajSubiect: Re: Die Zeite Lektion(Lectia 2-germ)   Sam Mai 08, 2010 4:21 pm

Mi-am scos un alt pergament din buzunarul mare al pelerinei si am inceput sa scriu,cu gandul la povestile copilariei mele.Puteam sa jur ca bunica imi povestea pe cand abia invatasem sa merg despre faptul ca facuse autopsia multor cadavre,dar cea mai speciala a fost cea a unui mare mag,strangulat cu trandafirul alb Matadya.Oare sa fi fost Navi..?

Descoperirile lui Navi
1.) Lacul Tramm - Navi l-a descoperit in timp ce "dresa" un Evin ce era de nestapanit,pana ce lacul le-a iesit in cale.Navi il incoltise,iar cand acesta a cazut in Tramm,a reusit sa vada adevaratele intentii ale magului.
2.) Cythra Mallohus - asemanatoare cu o orhidee,aceasta planta se camufla usor la radacina copacilor.Navi a descoperit-o in timp ce se atrena.Sprijinindu-se de un copac,a gasit la radacina acestuia o floare de culoarea spicului de grau,care insa isi schimba culoarea atunci cand era atinsa.Se crede ca aceasta ii oferea putere lui Navi,care o tinea aproape.
3.) Cainii Zokam - Caine al intunericului,Zokam a fost imblanzit de unul dintre eleviii lui Navi,cel pe care aceasta il gasise pentru prima data si pe care i-l incredintase elevului..Se crede ca aceasta a fost ucisa pentru ca descoperise unul dintre cei mai puternici caini si,desi a vrut sa il stapaneasca,spiritul ce proteja cainii intunericului a ucis-o.

Am impaturit pergamentul si l-am lasat pe catedra,sperand sa plec neobservata.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Kammerinne
Admin

MesajSubiect: Re: Die Zeite Lektion(Lectia 2-germ)   Dum Mai 09, 2010 1:44 pm

-Aaaaa...Domnisoara Bate! Hm... Da...da. Bun...Bine... Uh?! Sa recunosc ca nu stiam nimic de Cythra Mallohus! Hihihi...ce spirit rau :-p . Da... Minunat!
Sus In jos
Kammerinne
Admin

MesajSubiect: Re: Die Zeite Lektion(Lectia 2-germ)   Mier Mai 12, 2010 1:03 pm

Apoi, tusind de doua ori, m-am facut auzita peste rumoarea din clasa(mai era putin pana Evinnul de azi sa ii duca acasa):Mai astept teme, dar voi trece la lectia urmatoare!
Sus In jos
Kammerinne
Admin

MesajSubiect: Re: Die Zeite Lektion(Lectia 2-germ)   Joi Mai 20, 2010 11:33 am

OOC: EXCURSIE LA EMERALD TIMES! POSTAŢI ŞI VOI!
(Sa-mi dezlege careva misteru' cu bunica ta, Sasha)
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Die Zeite Lektion(Lectia 2-germ)   

Sus In jos

Die Zeite Lektion(Lectia 2-germ)
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Elementz :: Coridoarele scolii de Magi :: Cursuri :: Istorie-
Mergi direct la: