Elementz

Farmece, vrajitorii, fantome...totul e posibil pe coridoarele scolii Elementelor... DistRPGactie placuta!

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

Weekly News - numarul de lansare

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 

Cum vi se pare ?
Super !
67%
 67% [ 2 ]
Foarte buna
33%
 33% [ 1 ]
Buna
0%
 0% [ 0 ]
Okay
0%
 0% [ 0 ]
Proasta
0%
 0% [ 0 ]
Foarte proasta
0%
 0% [ 0 ]
Groaznica
0%
 0% [ 0 ]
Total voturi : 3

AutorMesaj
Sophie Clément
Admin

Rang : NewBie
Elemente controlate : Foc, Intuneric, Timp, Aer
Reputatie : 4

08042010
MesajWeekly News - numarul de lansare

Sper sa nu te superi, Kamm, dar m-am gandit sa fac eu nr. de lansare, adica un fel de nr. care sa dea o impresie

Weekly News
Ziarul vrajitorilor de peste tot

Editorial
Primul nostru numar. Si nici nu se poate numi numar. E doar lansare. Ei bine, ce vom prezenta in mare acum ? O pagina cu turism, Studiu de caz : apa, si Loterie. Nu prea avem ce sa bagam in editorial. Ce sa punem ? Palavre fara rost despre ceea ce visam ? Nu. Ziarul are un rost, si acela este sa il facem sa fie mai important, activ si citit. De cate ori a fost citit? Nu stim. Insa ziarele nu se vand pentru a se vinde sau pentru a se scoate bani. Se vand pentru a da informatie, pentru a informa oamenii !
Pana la urma, ne lungim prea mult cu vorba. Va plictisim zicandu-va despre problemele oamenilor. Asa ar crede multi. Insa asta se numeste INFORMATIE ! La ce sunt bune bune ziarele si asta e informatie.
Spor la citit !

Hoteluri
Turismul se dezvolta repede in micul nostru orasel. Nici nu ne-am instalat bine cadeja avem locuinte si hoteluri. In centrul orasului avem Hotelul Evenn, cu patron anonim. Se banuieste ca acesta ar fi detinut de guvern. Este un hotel mare si impunator, cu 7 etaje. Este ascuns de ochii Non-magilor cu diferite incantatii de protectie, insa acestea nu sunt asa de necesare tinand cont ca cea mai apropiata populatie non-maga este la 250km distanta.
De asemenea, in cartierul Lonym a parut hotelul Soph's Hotel, detinut de Sophie Clement, careia o sa ii luam un interviu in numarul viitor. Acesta are legatura cu Soph's Restaurant dn Piata Publica. Oricum, Cartierul Lonym este destul de aproape de Piata Publica, si acesta are doua intrari : Cea de la restaurant, prin Piata Publica, si cea de la Receptia Hotelului, prin cartierul Lonym.

Piata
In piata noastra se gasesc mai multe magazine : Tarabe, un Magazin de Haine si un Restaurant si Club. Aici puteti gasi ce doriti: Haine pe gustul dvs., Mancarea fina pe care pana acum numai regele si regina Angliei o puteau manca, legume BIO. Plimbati-va printre tarabele noastre cu flori, legume, fructe si ce va mai doriti, inspirati aerul curat si relaxati-va ! Aici totul e pe gustul vostru, tot ce doriti veti gasi chiar aici, in piata noastra !

Camere de inchiriat
Cautati o camera sa inchiriat? Cautati sa dati o camera spre inchiriere ? Doriti mai ieftin decat ceea ce gasiti de la agentiile imobiliare? Aici sa dati anunt ! Trimiteti anuntul prin PM la mine !
Sophie Clement : Dau apartament spre inchiriere. Locatie : CartierulLonym, Soph's Hotel, Al doilea Apartament al Administratorului (Etajul VI)

Anunturi
Doriti sa dati un anunt? Aici sa dati anuntul ! PM la mine si bag anuntul in numarul urmator !

Matrimoniale si prietenii
Cautati pe cineva? Trimiteti-ne un anunt prin mesaj cu formularul urmator completat :
Cod:
[i]1.[/i] [b]Varsta[/b] :
[i]2.[/i] [b]Personalitate[/b] :
[i]3.[/i] [b]Data nasterii[/b] :
[i]4.[/i] [b]Ce cautati?[/b] : Prieten[a], Iubit[a], Viitor[oare] sot[ie]
[i]5.[/i] [b]Element principal[/b] :
Noi o sa compunem anuntul si o sa vi-l trimitem inainte de publicare. Sa ne ziceti daca sunteti de acord, apoi il refacem (daca e nevoie) sau il publicam.
De asemenea, puteti cauta prieteni (ex: fata prietena cu alta fata), tot in rubrica asta postam.

[i]Sophie Clement (13 ani) : Caut prietena stil gotic, de 13-20 ani, care sa fie familiarizatacu caldura, culoarea rosie. De asemenea, sa fie prietena cu mine chiar daca sunt foarte incapatanata si usor de enervat (temperamentala).

Loteria Magica : Dupa cum multi stim, Loteria Magica are numerele de la 1 la 50 . Trebuie depuse 6 numere, iar castigurile vor fi in urmatorul fel (in functie de numerele pe care le-ati dat) :
Toate 6 numerele : 200 Maggleti
5 numere : 100 Maggleti
4 numere : 50 Maggleti
3 numere : 25 Maggleti
2 numere : 12.5 Maggleti

Daca nu stiti ce numere sa alegeti, folositi generatorul nostru magic de numere :
Numar aleatoriu (1,50) :
6
Numar aleatoriu (1,50) :
2
Numar aleatoriu (1,50) :
28
Numar aleatoriu (1,50) :
20
Numar aleatoriu (1,50) :
45
Numar aleatoriu (1,50) :
45
Numerele depuse la loterie mi se vor trimite mie prin Mesaj.

Apa
Trebuie sa recunoastem ca abia stii ceva despre apa chiar de ai fi Mag Elemental Acvatic. Este foarte interesanta. Dar numai daca sti sa o priveszti. Una din legendele despe magii acvatici a ajuns si la urechile noastre:
Demult, un mag batran mergea printre desert. Era foarte, foarte batran si avea o barba asa lunga ca se impiedica in ea. Insa desertul era mare iar el foarte insetat. Deodata, vazut o fantana. Era numai o iluzie, insa setea i-a dat o putere nemaipomenita : atunci cand a pus paharl in apa din galeata-iluzie de langa fantana-iluzie, paharul s-a umplut cu apa. Acesta a fost primul mag acvatic. Intr-un timp, se spune ca aceasta putere se transmitea din tata in fiu si-n fiica, din mama in fiica si-n fiu. Dar marea imprastiere a puterii s-a produs prin anii 3000 inainte de era noastra. A fost o mare epidemie, iar dintre toti, era numai un mag acvatic care era imun. Avea ceva in sangele lui, insa sangele lui avea si puterea aceasta. Asa ca, pentru a salva populatia de magi de la pieire, a facut un stand, unde, daca cineva dadea un banut, primea putin din sangele lui. Acest mag a murit, fiind epuizat, insa unii au primit (acceptat) puterea de mag acvatic. Altii insa nu au fost compatibili cu puterea. De asemenea, de la aceasta imprastiere, puterea de mag acvatic nu se mai transmite de la parinte la copil, ci oricine poate sa se trezeasca cu puterea aceasta.

Termin pana marti 13 aprilie (promit !)

Pentru Articolul Apa se mai primesc completari.

Ultima editare efectuata de catre Sophie Clément in Mar Apr 13, 2010 7:46 pm, editata de 10 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Distribuie acest articol pe: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Weekly News - numarul de lansare :: Comentarii

Re: Weekly News - numarul de lansare
Mesaj la data de Joi Apr 08, 2010 2:00 pm Scris de Sophie Clément
Astept sa comentati Very Happy
Mesaj la data de Vin Apr 09, 2010 8:05 pm Scris de Kammerinne
NU IMI VINE SA CRED CA V-A TRECUT PRIN CAP SA FACETI UN ZIAR.......FARA MINE! Super. Eu nr viitor. adica...si eu. A, soph....miros pe cineva pt anuntul tau Razz
Mesaj la data de Sam Apr 10, 2010 12:12 am Scris de Sophie Clément
ADICA NU MA CERTI ?! TE IUBEEESC !

Ma gandeam sa avem forumul redactiei (doar redactia sa il poata vedea) si acolo sa ne postam articolele inainte sa le publicam. Inca nu am terminat tot!
Mesaj la data de Lun Apr 12, 2010 9:39 pm Scris de Kammerinne
De acord. A! Idei pt nr 2
AM si EU
Mesaj la data de Mar Apr 13, 2010 7:43 pm Scris de Sophie Clément
Totul PM me pt. publicare Articol, ma gandeam sa fiu eu redactor principal, tu asistent si restul cine vrea trimite articol si se platesc 2.5 M pentru publicarea unui articol de interes personal si se castiga 5 Magglerti pentru publicarea unui articol de interes general, tinand cont:
interes personal - in beneficiu celui care publica sau max. alte 2 persoane
interes general - in beneficiul tuturor/articol informativ
Mesaj la data de Mar Apr 13, 2010 8:41 pm Scris de Kammerinne
Da...bun... Am putea pune si un articol despre plantele otravitoare si medicinale....Eu vad cum
Mesaj la data de Dum Apr 25, 2010 6:55 pm Scris de Kammerinne
D-soara Clement! Sa te citez?Termin pana marti 13 aprilie (promit !)
Mesaj la data de Lun Apr 26, 2010 6:39 pm Scris de Sophie Clément
Ah
...
Imi cer scuze, domnisoara Weer !

M-am gandit ca acesta sa fie sfarsitul articolului si in rest restul sa fie in numarul urmator. Hai ca mai vorbim pe mess despre articol Wink).
Mesaj la data de Mier Apr 28, 2010 9:18 pm Scris de Kammerinne
Smile) lasa...
Mesaj  Scris de Continut sponsorizat

Weekly News - numarul de lansare

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Elementz :: Weekly News-
Mergi direct la: