Elementz

Farmece, vrajitorii, fantome...totul e posibil pe coridoarele scolii Elementelor... DistRPGactie placuta!

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Antrenori ai tinerilor Magi Elementali

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Kammerinne
Admin

Rang : NewBie
Elemente controlate : Apa si intuneric.
Reputatie : 2

MesajSubiect: Antrenori ai tinerilor Magi Elementali   Joi Mar 25, 2010 11:07 pm

Ei...ce? Va antrenati de capl vostru?! Nu! Aici vine si posteaza cine vrea post de antrenor al Apei, Pamantului....etc. De asemenea, o
scurta proba RP cu PP asupra unui personaj-elev mai
nepriceput si motivul pt care vreti sa fiti antrenori
OBS:orele de antrenament nu inseamna istorie, algebra
si gramatica ci control, concentrare si exercitiu
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://elementz.myfreeforum.ro
Anne Jennifer Dilon
Admin

Elemente controlate : Lumina, Pamantul, Timpul
Reputatie : 4

MesajSubiect: Re: Antrenori ai tinerilor Magi Elementali   Vin Mar 26, 2010 5:00 pm

Numele: Anne J. Dion
Element: Lumina
Scurt RPG: Intru rapid in clasa, de teama sa nu intarzii....Dar nuuu la mine nu e posibil asa ceva. De obicei vin cu 2 ore mai devreme dar astazi mare minune(!) am venit doar cu o ora. Ei..., in fine nu pierd nimic, doar mai stapaneam si Timpul pe acolo chiar daca Lumina era principalul. Astept o jumatate de ora si apoi vine un elev. Nu era nici slab, nici gras, nici scund, nici prea inalt, dar pe fata lui se citea teama. Nu vroiam sa par severa, chiar din prima, asa ca "m-am dat bine" pe langa el.
" In primul rand trebuie sa stii sa iti canalizezi Elementul, sa poata deveni puternic astfel incat sa il poti controla. Se folosesc peste tot anumite semne(la toate Elementele) dar sunt diferite. La Lumina la inceput se folosesc " Semnele inceputului" care sunt astea : ( Am facut doi de "L" cu degetele dupa care le-am impreunat, rotit, strans in palme si "eliberat") Stiu, sunt grele dar pe parcurs ce iti stapanesti elementul vei fi capabil sa il faci mai scurt, iar la maestru sa nu mai fie nevoie de gesturi ci doar de gand. Hai incearca si tu!
A incercat sa faca ceva dar totul a iesit prost deci logic ca nu i-a mers. Dar nu m-a deranjat. Era la inceput, era normal sa greseasca. I-am explicat inca o data, a incercat inca odata si tot asa....
Motiv: Doresc sa devin maestra, deci trebuie sa trec si prin etapa asta...
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Kammerinne
Admin

MesajSubiect: Re: Antrenori ai tinerilor Magi Elementali   Vin Mar 26, 2010 5:11 pm

Lumina, zici? Bun! Sala a este prima. Fii un profesor activ si nu lipsi de la antrenamente!
Sus In jos
Anne Jennifer Dilon
Admin

MesajSubiect: Re: Antrenori ai tinerilor Magi Elementali   Vin Mar 26, 2010 5:14 pm

Desigur! merci beaucoup madame!
Sus In jos
Kammerinne
Admin

MesajSubiect: Re: Antrenori ai tinerilor Magi Elementali   Vin Mar 26, 2010 10:23 pm

Mie n-are cn sa imi dea acord, dar pun si eu fisa, ca sa nu zica nimeni ca aici cine-mparte parte-si face.
Nume: Kammerinne Weer
Motiv:...Pai...ma pricep destul de bine si vreau postul, macar pana gasim pe altcineva!
Scurta proba Rp cu PP asupra unui elev mai netalentat:
-Buna dimineata, copii!
-Buna dimineata! a izbucnit un zvon de glasri din sala.
-Astazi invatam controlul Apei prin inducerea diferitor stari de agregare.
Clasa se umplu de zambete. Un elev veni la mine, cu o expresie nesigura pe chip:
-D-na Weer?
-Ascult.
-Nu...ma descurc.
-?
-Chem apa, o ridic, o controlez un timp, iar cand incerc sa fac Sarpele de Apa, sfarsesc....
-...murat. i-am terminat eu fraza
-Daa...
Le-am predat tehnicile celorlalti elevi, iar apoi am inceput sa i ajut pe cel ce mi-o ceruse.
-Asa... Vrei sa controlezi sarpele?
-Pai...da.
-Incepe asa: Apa nu trebuie chemata, rugata sau orice altceva. Apa este elementul care e intotdeauna cu tine, in tine si pentru tine.
-Doamna profesoara...eu...nici nu stiu sa inot!
-Da? Nici eu! Laughing
Evident, aceasta fusese o minciuna gogonata, numai ca sa imi incurajez elevul.
- Acum, semnul il stii:
Am intins amandoua mainile in lateral, apoi le-am adus in fata, ipreunandu-le deasupra capului, cu un gest absolut simetric, in timp ce odata cu mainile mele, din neant se ridica un sarpe de apa. Dirijandu-l cu mainile in jurul meu si apoi izbindu-l in tavan, i-am zambit elevului:
-Fa si tu la fel.
A incercat si, hiar cand credeam ca va reusi, sarpele lui a explodat deasupra capului meu.
- lol! Bine....Mai incercam ceva mai simplu? O sfera, am zis eu, privind cum in mainile mle se acuuleaza o cantitate de apa, capatatnd forma sferica.
-E usor! zambi elevul. E ca un punct.
-Iar sarpele, ca o linie, nu? am inceput eu, in timp ce el crea sfere dupa sfere, lasandu-le susependate in aer.
-Da...O linie afurisita!
-Nu chiar. Linia inseamna mai multe puncte. deeeeci...?
-Sarpele....inseamna mai multe sfere! exclama el, putin mai vesel.
Incepu sa uneasca sferele si sa le lase sa capete forma Sarpelui, apoi sa ceeze un sarpe din start si, chiar daca am facut nenumarate bai involuntare in acea zi, stiam ca avea sa reuseasca.
Sus In jos
Anne Jennifer Dilon
Admin

MesajSubiect: Re: Antrenori ai tinerilor Magi Elementali   Sam Apr 03, 2010 8:26 pm

Iti dau eu acordul Smile)

Doamne am murit de ras la RPul tau...=)) Deci acceptata ca profesor la Antrenamente. Te rog sa fii prezenta la ore!
Sus In jos
Kammerinne
Admin

MesajSubiect: !!! C I T I T I A S T A !!!   Dum Apr 04, 2010 10:32 am

Multumesc mult!
Apropo. Acum mi-am amintit:fiecare element are Incantatem in latina, greaca sau engleza(jur xca toti veti face inn engleza, parca vad), da puteti inventa si in limbi inexistente, cateva cuv care seamana a latina. Exemplu: salile de antrenament - Sala de antrenament~ Elementul Apa - Lectia 1~Aqua Vite Incantatem

Pentru Foc va fi Viras Vite Incantatem(prescurtat w. Incantatem)
Pentru Aer va fi Vento Vite Incantatem(prescurtat ve.vi. Incantatem)
Pentru Lumina va fi Disse Vite Incantatem(d.v. Incantatem)
Pentru Intuneric, Neh Vite Incantatem(n.v. Incantatem) ["Neh" se citeste Ne si inseamna atat noapte cat si intuneric]
Pentru Pamant, Tirrus Vite Incantatem(t.v. Incantatem)
Pentru Timp Quantuum Vite Incantatem(q.v. Incantatem.)

Si ma gandesc sa va scutesc de munca daca nu vreti sa o compuneti si sa va trimit eu varianta prin pm Very Happy
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Antrenori ai tinerilor Magi Elementali   

Sus In jos

Antrenori ai tinerilor Magi Elementali
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Elementz :: Coridoarele scolii de Magi :: Salille de antrenament-
Mergi direct la: