Elementz

Farmece, vrajitorii, fantome...totul e posibil pe coridoarele scolii Elementelor... DistRPGactie placuta!

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

Vrei sa fii profesor?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Kammerinne
Admin

Rang : NewBie
Elemente controlate : Apa si intuneric.
Reputatie : 2

MesajSubiect: Vrei sa fii profesor?   Dum Apr 04, 2010 5:08 pm

Daca vreti sa fiti profi, postati aici CONFORM FORMULARULUI. ORICE CERERE FARA FORMULAR NU SE IA IN CONSIDERARE!

COD:

Cod:
[color=lightblue]Nume&Prenume[/color]
[color=black]Materie[/color]
[color=white]Motiv[/color]
[color=purple]Scurt exemplu RP(un fragment de lectie)[/color]
[color=green]Numar estimativ de ore pe saptamana[/color]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://elementz.myfreeforum.ro
Kammerinne
Admin

MesajSubiect: Re: Vrei sa fii profesor?   Dum Apr 04, 2010 7:02 pm

Nume&Prenume: Kammerinne Weer
Materie: Istoria
Motiv: Imi place...Am idei...Nu s-a mai manifestat nimeni
Scurt exemplu RP(un fragment de lectie):
-Lectia 1! am scris eu pe tabla. Primii Magi. Pimii magi au aparut undeva in jurul anului 3 I.H. Puteau controla doar 6 elemente(fara timp
). Nu puteau face prea mare lucru, ca noi de azi, care inconjuram florile trandafiirilor cataratori in foc care nu arde si facem sa infloreasca si pietrele daca incercam.. Faceau sa ploua, sa fie cald, zi sau noapte, sa le creasca recoltele mai repede. Aduceau curenti din diferite zone si filtrau razele de luna plina prin apa tinuta intr-o sfera de lumina 15 zile, pentru a obtine ceva asemanator elextricitatii. Ei nu apelau, ca noi, la obiecte zburatoare de tip mijloace de transport in comun. Un Mag de Apa, de exemplu, zbura pe o pelicula de gheaza, pe care o facea sa pluteasca sub picioarele lui si care putea sustine, in ciuda grosimii de cel mult 3 cm, pana la 8t. Informatii despre Magii AAntici avem de la foarte multi Magi de Timp din zilele noastre, dar si din perioada 808 d.H.-1003d.H.(nu-i voi numi pe toti) si anume de la:
-Keham(766-824d.H.)
-Aven Hao(812-901d.H.)(ce viata lunga)
-Za Mimalauke(875-889d.H.)(a trait putin, ucisa pe 14 mai 889 de un Mag de Lumina)
-Himmisa Anaterom(935-1002)
-Ivonne Kopper(1865-...)
-Ave Limpio(1850-...)

Numar estimativ de ore pe saptamana:2
Sus In jos
Sophie Clément
Admin

Elemente controlate : Foc, Intuneric, Timp, Aer
Reputatie : 4

MesajSubiect: Re: Vrei sa fii profesor?   Dum Apr 04, 2010 7:07 pm

Aprobat ~
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Anne Jennifer Dilon
Admin

Elemente controlate : Lumina, Pamantul, Timpul

MesajSubiect: Re: Vrei sa fii profesor?   Lun Apr 05, 2010 12:37 pm

Nume&Prenume: Anne Junnifer Dilon
Materie: Studiul Elementalilor Zoomorfi
Motiv: Paim iubesc animalele indiferent cum sunt :X:X
Scurt exemplu RP(un fragment de lectie): Intru in clasa. Ca deobicei ajung mai devreme dar nu e o problema. Rand pe rand vin elevi. Incep sa le predau:
Animalele Zoomorfe sunt animale nu foarte usor de ingrit deoarece sunt animale Elementale. Trebuie sa fie bine ingrijite si sa aiba conditii excelente de ingrijire. Trebuie sa fie ingrijite cu mare atentie si puteti fi sigur ca o sa va rasplateasca "in felul lor" in functie de cum sunt ingrijiti. Am luat ca exemplu si am adus un catelus din Foc. Va rog, cine are ca Element Pricipal Focul? Aha, Domnisoara Green, va rog veniti. Dupa cum observati nu se intampla cu Arlete. Dar daca este bine dresat poate fi inofensiv si cu celelalte Elemente.
Catelul latra scurt si se uita bland la Arlete.
-Se pare ca te place! zambesc eu. Ei dragi copii, am mai multi Zoomorfi, as dori sa trecem sa vad ce observati la acestia. Poftiti in laborator(laboratorul facand parte tot din clasa unde se studiaza Zoomorfii).
Numar estimativ de ore pe saptamana: 1
Sus In jos
Sophie Clément
Admin

Elemente controlate : Foc, Intuneric, Timp, Aer

MesajSubiect: Re: Vrei sa fii profesor?   Lun Apr 05, 2010 12:50 pm

Accpetat ~
Daca in decurs de doua saptamani lectiile nu sunt destul de active, veti primi avertizare. In decurs de 1 saptamana de la avertizare aveti timp pentru a reechilibra ora.
Va multumim anticipat ~
Echipa Staffului
Sus In jos
Myriam Sowdware

Elemente controlate : Acest utilizator nu controleaza niciun element.
Reputatie : 100

MesajSubiect: Re: Vrei sa fii profesor?   Sam Apr 17, 2010 5:02 pm

Nume&Prenume: Myriam Sowdware
Materie: Geografie
Motiv: Imi place
Scurt exemplu RP(un fragment de lectie): Intru in clasa si incep sa scriu pe tabla. Lectia 1: Relieful lui Amtareon (tinutul invizibil al magilor). Elevii se foiesc in banci, iar eu bat cu creta in tabla.
-Tacere!Asa...
Amtareon are :campii (formate din depunerea lesurilor care erau lasate in urma vanatorii primilor magi), podisuri (au fost populate de primii magi si deaceea sunt pline de pesteri), dealuri (formate prin vraja de pamant de ridicarea solului) si muntii (formati prin erodarea solului de catre scurgerea apelor de izvor). Cam atat pentru azi... Pentru maine invatati-va lectia si, ca tema, scrieti un referat despre deserturile din Qengley-Place. Puteti pleca.
numar estimativ de ore pe saptamana: 2
Sus In jos
Kammerinne
Admin

MesajSubiect: Re: Vrei sa fii profesor?   Sam Apr 17, 2010 5:06 pm

Aprobat. Astept imbunatatirea consistentei materiei si ceva mai concret in lectii. Daca nu, sunteti "retrogradat" la functia de elev
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Vrei sa fii profesor?   Astazi la 3:52 pm

Sus In jos

Vrei sa fii profesor?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Elementz :: Coridoarele scolii de Magi :: Cursuri-
Mergi direct la: